HAKKIMIZDA

Dünya için kumaş üretiyoruz.

Şirketimiz 1981 yılında bir aile şirketi olarak Uzun Mefruşat San. Tic. A.Ş. ismi ile kurulmuştur. Kurulduğu yıllarda toptan ve perakende olarak ev tekstilinde kullanılan döşemelik kumaş, tül, perde benzeri ürünlerin satışını yapmıştır. Aynı yıllarda Teksa Kadifeleri’nin ana dağıtıcısı ve Dekora markalı pamuklu emprime kumaşların ana bayiliğini yürütmüştür. Sektöründe bir çok markanın toptan ve perakende ticari faaliyetlerini yönetmiştir.

Daha sonraki yıllarda sektörde edindiğimiz tecrübeler ile İkitelli OSB’de döşemelik kumaş imalatı için fabrika kurmuş ve kendi döşemelik kumaş üretim markasını oluşturmuştur. 1999 yılına geldiğimizde UZUN A.Ş.’ye ait tüm hisselerini devretmiş ve Uzun Tekstil Dekorasyon Tic. Ltd. Şti. ismi ile yeniden yapılanma içine girmiştir.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden firmamız döşemelik kumaş konusunda bir çok ülke için kumaş üretimi gerçekleştirmektedir. Kendi bünyemizde ürettiğimiz ve satışını gerçekleştirdiğimiz tüm ürünlerimizi başta mobilyacılar, imalatçılar, kumaş toptancıları ve ev tekstili üreticileri kullanmaktadır.

Türkiye’de önemli bir üretici konumuna gelen firmamız yurt içinde 1000’den fazla satış noktasına ulaşmıştır. Ayrıca uluslararası pazarda da Lübnan, İran, Kuwait, Ukranya, Rusya, Azaerbaycan gibi ülkelere ihracat yapmaktadır. Ürün gamımızda kadife, sönil, goblen, transfer baskılı kumaşlar, dijital baskılı kumaşlar, pamuklu ve jakarlı döşemelikler, top boya polyester kumaşlar bulunmaktadır.

2015 yılı itibariyle firmamız Uzun Tekstil Dekorasyon Tic. A.Ş. ünvanı ile üretimine devam etmektedir. Yurt içi ve yurt dışı bir çok fuarda müşterileriyle buluşmakta ve yeni müşteri portföyü için ürünlerini sergilemektedir.

GENİŞ ÜRÜN GAMI

Sınırsız desen seçeneği ile dilediğiniz tasarımı sizin için üretiyoruz.

İNOVASYON

İnovatif üretim tesisimiz ile Endüstri 4.0 standartlarında üretim yapıyoruz.

SOSYAL SORUMLULUK

Sürdürülebilirlik kriterlerimiz kapsamında çevreye duyarlı üretim yapıyoruz.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Müşterilerimize güler yüzlü hizmet verebilmek için çalışmaktayız.

VİZYONUMUZ

Ülke ekonomimize değer katan ve tüm paydaşlarımızın ticari haklarını gözeten üretim anlayışını benimsemektir. Yarınlarımız için daha yaşanabilir bir gelecek inşaa edebilmek en büyük gayemizdir.

MİSYONUMUZ

▪ Kumaş üretiminde Türkiye’nin adından söz edilen markası olmak,
▪ Uluslararası arenada ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek,
▪ Şirketimizin değişmez parçası olarak çalışanlarımızın haklarını müreffeh kılmak,
▪ Çalışanlarımızın gelişimine katkı sağlayacak eğitimleri onlara vermek,
▪ Partner ve paydaşlarımız ile birlikte sıkı ticari ilişkiler kurmaktır.

DAHA SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR ÇEVRE İÇİN

NÖTR KARBONU DESTEKLİYORUZ!